TDI

Technical Diving International (TDI) vzniklo v apríli roku 1994 ako tretia agentúra technického potápania na svete. Jeho zakladateľmi boli Bret Gilliam a Mitch Skaggs.

Dnes po 8 rokoch patrí ku trojici najväčších a najúspešnejších certifikačných agentúr v oblasti technického potápania – dynamicky sa rozvíjajúceho odvetvia, ktoré prekračuje rámec tradičného chápania hraníc a limitov rekreačného potápania. Tento fenomenálny rast a úspech hovoria jasnou rečou a sú odrazom systematickej práce agentúry.

Na tento nový rozmer potápačského športu, vychádzajúci z odlišnej filozofie, materiálnej základne a technického zabezpečenia reagovalo TDI odlišným výcvikom, ktorého jadro podnes tvoria modelové situácie, trenažéry a nácvik riešenia krízových stavov. Napriek už spomínanému prekračovaniu hraníc najvyšším princípom však naďalej zostáva bezpečnosť potápača ako jedinca.

Výcvik v TDI je náročný a dlhý, ale výsledkom sú skvelí a spoľahliví potápači. V súčasnosti prostredníctvom siete 45 regionálnych zastúpení po celom svete a s takmer 9.000 aktívne pôsobiacimi inštruktormi nadobudlo globálny charakter a významnou mierou prispieva ku obrazu technického potápania vo svete. Zásluhou výrazných osobností TDI podporuje, rozvíja a riadi technické potápanie na všetkých kontinentoch. Okrem toho agentúra vyvíja a zabezpečuje unikátny a bezkonkurenčný systém poistenia inštruktorov potápania, ktorý je prístupný aj hojne využívaný tisíckami lídrov tohto športu bez rozdielu certifikačnej agentúry.

TDI je členom DEMA, DAN a ďaľších svetových potápačských organizácií. V rámci rozvoja technického potápania vydalo v prvých rokoch svojej existencie desiatku kvalitných manuálov od skúsených autorov akými sú: Joe Odom, Denise Morisette a Jan Neal. Tieto výukové materiály sú vo svojom obore považované za najlepšie na svete. Ústrednou postavou TDI je nesporne jej bývalý prezident Brett Gilliam ktorý má na svojom konte viac než 15.000 registrovaných ponorov a je bývalým držiteľom svetového hĺbkového rekordu v potápaní so vzduchovým prístrojom. Ako autor nespočetného množstva publikácií, článkov a fotografií je žijúcou legendou potápania. V oblasti technického potápania je autorom a spoluautorom dvoch základných učebníc, akýchsi „biblií“ potápania so zmesami: „Deep Diving“ a „Mixed Gas Diving“

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *